Утеплення мансардного поверху піною

Утеплення мансардного поверху пінополіуретаном методом заливки

Підпокрівельний простір приватних будинків і котеджів найчастіше грає роль «домашньої підсобки», не придатною для житла: взимку в ній холодно, влітку - жарко. Причина криється у відсутності якісної ізоляції горища від зовнішнього середовища.

Утеплення мансардного поверху пінополіуретаном методом напилення

Ви можете сміливо стверджувати: «Мій дім - моя фортеця», якщо він - грізна перешкода не тільки стороннім особам, а й будь-якої погоді. Для почуття комфорту і захищеності, виконати другу умову не менш важливо, ніж першу. При цьому, теплоізоляція мансардного поверху - основний аспект грамотного утеплення всього будинку, адже тепловтрати через покрівлю складають як мінімум 25%.

Утеплення мансардного поверху піноізолом

Заміський будинок - мрія кожної сім'ї: багато простору, не докучають сусіди, ви відчуваєте себе вільно і незалежно. Однак порушити комфорт під силу погодним умовам, якщо котедж недостатньо утеплений. Як правило, головне джерело холоду в будинку - мансардний поверх, через тонку покрівлю якого втрачається до 25% тепла.

«Мансарда…» — гарно звучить, але як виглядає та «приймає» гостей - залежить від вподобань господаря котеджу. Знаходячись під покрівлею приватного будинку, мансардний поверх пропонує на вибір функцію двох приміщень: холодного незатишного горища, або комфортну, світлу та простору кімнату. Враховуючи архітектурні особливості, частина будинку під покрівлею створюється безпосередньо покрівлею, яка повність або частково накриває мансарду. Чим складніша її геометрія, тим гостріше питання – «Як утеплити мансарду з середини будинку?», щоб горище (незалежно від призначення) не виступало головним джерелом втрат тепла та стороннього шуму.

7 причин – навіщо потрібна теплоізоляція мансардного поверху

 • Покрівля – конструкція не монолітна, і напряму з’єднується з зовнішнім середовищем: в місцях кріплення покрівлі до стін утворюються численні містки холоду.
 • Покрівельний матеріал (черепиця, шифер, метал) — абсолютно вологонепроникний, але його висока теплопровідність не здатна зберігати мікроклімат у мансарді, навпаки – дублює в середині мансарди температуру на вулиці.
 • Кроквяна конструкція горища, фронтони укладаються не ідеально – пустоти, проміжки та щілини ніяк не сприяють створенню теплового бар’єру.
 • Тепле, вологе повітря із приміщень, де вже проживають господарі, піднімається під покрівлю, охолоджується холодом горища і перетворюється на конденсат, що руйнує дерев’яну систему крокви. Доказ цьому – поява плісняви та грибка.
 • Без утеплення покрівлі, в середині мансарди спостерігаються критичні перепади температур: взимку дуже холодно, а влітку – спекотно. Крім того, в зимовий період тепле повітря відігріває покрівлю, і талий сніг на ній перетворюється в небезпечні, звисаючі з покрівлі, бурульки.
 • Відсутність теплоізоляції горища збільшує загальну тепловтрату будинку на 30%.
 • Утеплювач для мансарди з середини дерев’яного будинку зекономить бюджет на опалення або кондиціювання приміщень, дозволить встановити менш потужні кліматичні системи.

Чим виконати утеплення мансарди

В конфігурації мансардного поверху виражена його унікальність і привабливість: замість прямих стін – ломані скати покрівлі, вікна над головою… Однак в цій красі – і труднощі його утеплення, адже укладати теплоізоляційний матеріал доведеться під нахилом. Крім того, є бажання зробити таке утеплення з середини мансарди, в якому би був присутній один вид ізолятора для всіх поверхонь – стін, фронтонів, підлоги… Рівноцінне за властивостями та характеристиками утеплення мансарди – це вигідно, практично та менш клопітно.

Конструктивно, теплоізоляція в середині горища може бути виконана сучасним жорстким/напівжорстким плиточним або рулонним утеплювачем: просто укласти його між кроквами, підігнавши розмір. Але ж… їх укладання неможливе без додаткового облаштування паро- та гідроізоляції, де найменша похибка призводить до намокання утеплювача, що апріорі неприпустимо. З іншої сторони, як пінопластом або мінеральною плитою герметично «закрити» дефекти та щілини у важкодоступних місцях горища?

Традиційні утеплювачі — короткі аргументи «За та проти»

 

Не дивлячись на переваги, стандартні утеплювачі поєднує один великий недолік: після монтажу, герметична теплоізоляція мансардного поверху не буде досягнута. Залишаться без захисту і важкодоступні місця горища. В результаті – немає 100%-ої герметизації помешкання, і погода далі штурмує мансарду через містки холоду, що залишилися.

7 золотих правил мансардного утеплювача

 •   Низький коефіцієнт теплоізоляції.
 •   Високий рівень шумопоглинання.
 •   Максимально широкий діапазон робочої температури.
 •   Можливість протистояти сирості і волозі.
 •   Відповідність санітарно–гігієнічним нормам.
 •   Легкість ваги і простота в монтажі.
 •   Володіння універсальністю і довговічністю.

Піноізол і ППУ — перспективна теплоізоляція мансарди

Рідкий пінопласт і поліуретанова піна – якісний підхід до проблеми «Як утеплити мансарду» швидко та назавжди. Порівняно новий, але вже затребуваний спосіб внутрішньої теплоізоляції горищ методом напилення ППУ, заливання пінополіуретану або піноізолу, вигідно відрізняється від конкурентів та дозволяє отримати:

 • тонкий шар утеплення з високою енергоефективністю;
 • монолітність утеплення без стиків і швів, що виключає всі втрати тепла;
 • легкий спосіб герметизації самих слабких місць горища, куди не дістанут рулони і плити;
 • швидкий монтаж без капітального ремонту, незалежно від конфігурації об׳єкту;
 • зниження витрат на облаштування гідро- і паробар׳єру в разі утеплення мансарди ППУ;
 • універсальність теплоізоляції — рідкий утеплювач надійно позбавить від конденсату, шуму та холоду, а також від бактерій, плісняви і грибку, дрібних гризунів і комах;
 • довговічний утеплювач з рекордною стабільністю теплоізоляційних властивостей (до 50 років).

 

Параметри

ППУ

Піноизол

Мінвата

Полістірол

Теплопровідність,

Вт/м•К

0,027–0,029

0,035–0,038

0,046

0,04–0,042

Пожежобезпека

Г3, Г4

Г2

НГ

Г1

Паропроникність, мг/м*ч*Па

0,02

0,21–0,24

0,49–0,6

0,03

Водопоглинання,   % от объёма

2

18–20

1,5

3

Звукоізоляція

100%

96%

Помірна

-

Робоча температура,

°C

−160…+150

−50…+120

−40…+120

−100…+80

Строк служби,

років

50

50

3–8

15

 

Ще маєте сумніви, яким матеріалом виконати утеплення стін мансарди? Рідка теплоізоляція сьогодні – актуальна послуга, що підвищує якість проживання і вашого комфорту. Головне рішення в утепленні від компанії «Інстрой» - сучасний підхід і вигідна інвестиція в теплоізоляцію будинку на довгі роки!

Залишлись запитання?

Дзвоніть, ми з радістю дамо на них відповіді!

+380 (95) 000-01-57

+380 (96) 000-01-57

 

 

Утеплення будинків рідким пінопластом

Посмотреть видео

Переваги
img

Висока якість матеріалу

img

Досвід роботи більше 15 років

img

Професійне обладнання

img

Комплексний підхід до утеплення

img

Доступні ціни

img

Надійність

img
Ми подбаємо про тепло та затишок Вашої оселі!