Утеплення стін пінополіуретаном

Якщо ви живете в приватному будинку або тільки будуєте його, то напевно замислювалися над утепленням стін. Адже так важливо щоб в будинку було тепло і затишно взимку, а влітку зберігалася прохолода.

Сучасний ринок пропонує нам всілякі матеріали для утеплення та у кожного є свої переваги і недоліки

У Вашого дому холодні стіни, вологі стики та ось-ось з׳явиться пліснява? Напевно, в такому домі між основною і облицювальною стінами існує повітряний прошарок, або утеплювач, який застосували під час будівництва у цьому прошарку, лежить не герметично і повітря потрапляє всередину стіни. Ми пропонуємо Вам інноваційне рішення! У Вашому домі завжди буде тепло та комфортно. Витрати на опалення значно знизяться. А Бонусом, окрім теплоізоляції та шумоізоляції, Ви отримаєте стійку монолітну герметичну конструкцію утеплювача всередині кладки та міцні стіни. замислювалися над утепленням стін. Адже так важливо щоб для утеплення та у кожного є свої переваги і недоліки

Утеплення стін заливним пінополіуретаном (ППУ) - метод утеплення, який застосовується тоді, коли стіни мають повітряний прошарок (між основною стіною і облицювальним матеріалом).

Даний метод зведення стін використовується для зменшення навантаження на фундамент будинку, але призводить до утворення в стінах прошарків і «холодних мостів» у них. В такому випадку, актуальним буде утеплення заливним пінополіуретаном.

Міжстіновий простір можливо заповнити заливним ППУ як на етапі будівництва, так і залити у готову конструкцію, шляхом подачі матеріалу в просвердлені отвори.

Заливання ППУ більш трудомісткий процес, в порівнянні з його напиленням. Але зусилля цілком виправдані, оскільки ППУ, при заливанні, розкриває свої властивості найбільш ефективно.

 

Детальніше про переваги заливного ППУ:

 

 • Для заливки, найчастіше використовується ППУ низької щільності, а саме 8-14 кг/м3, з відкритопористою структурою. У цьому випадку, матеріал є паропровідним і виключає конденсацію вологи (створення точки роси) всередині стіни;
 • Має високу адгезію, тобто липне до більшості будівельних матеріалів, що зумовлює повне заповнення щілин і створює не тільки теплі, але і більш міцні стіни;
 • Має найнижчий коефіцієнт теплопровідності серед всіх утеплювачів;
 • Більшість пенополіуретанів важкозаймисті і практично не підтримують горіння;
 • Матеріал ефективно поглинає звук, отже є відмінним засобом шумоізоляції;
 • Не деформує стіни. На відміну від монтажної піни, яка служить для багатьох аналогом ППУ, але фактично не є таким, в процесі заливання не чинить істотного тиску на конструкцію стіни і застосовується навіть для заливання порошарку за гіпсокартоном.

 

Під час заливання ППУ, як і при напиленні, використовується двокомпонентна суміш. З'єднуючись, компоненти вступають у хімічну реакцію, при якій виділяється велика кількість газу, що призводить до утворення піни з дрібними осередками.

В залежності від конструкції стін і необхідних характеристик щодо теплоізоляції, для заливання у стіни використовується ППУ двох щільностей, а саме:

                           Закритокомірний ППУ, щільністю 40кг/куб.м                                                                                                   Відкритокомірний ППУ, щільністю 15кг/куб.м

 

ПАРАМЕТРИ Закритокомірний ППУ Відкритокомірний ППУ
Коефіцієнт теплопровідності,Вт/ (м*К) 0,022 0,035
Кількість закритих комірок, % Більше 95 Менше 40
Розширення (підйом піни) в порівнянні з первинним об׳ємом 30:01:00 100:01:00
Щільність, кг/м3 40 15
Паропроникність Мг/(м*ч*Па) 0,02-0,05 0,08-0,1
Поглинання вологи, % 1 25
Гідроізоляційні властивості так ні
Звукопоглинання добре високе

Детальніше про різні марки ППУ читайте у розділі Статті.

 

Технологія заливання спіненого поліуретану або як все це відбувається:

 Початок реакції з утворення піни у заливному ППУ проходить з більшою затримкою, а ні ж при напилюванні.

Так званий «повільний старт» позитивно позначається на заповненні важкодоступних щілин у конструкціях.

Утеплення будинку, що зводиться (конструкція на стадії зведення):

На етапі зведення стін заливання виконується зверху у відкриту кладку. Компоненти, змішані в пістолеті, заливаються вниз порожнини, і, виділяючи газ, утворюють піну, яка щільно заповнює весь простір, нерівності та дефекти кладки швів. Процес повного заливання щілин контролюється візуально.

 

 

 

Утеплення будинку, в якому вже мешкають господарі (готова конструкція):

При заливанні ППУ в готові стіни технологічний процес передбачає буріння отворів діаметром 8-10 мм і кроком близько 600 мм в шаховому порядку. Заливання відбувається від низу до верху.

Підігріті компоненти під високим тиском подаються в камеру змішування, що знаходиться в пістолеті. Потім через трубку діаметром 8 мм суміш рівними порціями потрапляє до отворів у стіні. Зпінення починається через 18-20 секунд після змішування компонентів.

Пінополіуретан піднімається повільно, не створюючи суттєвого тиску в конструкції. Заповнення простору можна контролювати за допомогою суміжних з заливальним отворів і візуально, за допомогою технічного ендоскопу (мініатюрної камери). Залитий отвір закривається до закінчення реакції. По закінченні робіт, отвори повністю заповнені піною. Їх можна задекорувати розчином.

 

Технологія заливання ППУ має ряд переваг:

 

 •  Не має потреби в покритті додатковим захисним шаром (штукатурка і т.п.), оскільки матеріал в стіні ізольований від впливу ультрафіолету і механічних пошкоджень. Таким чином продовжується його термін служби;
 •  Не змінює зовнішній вигляд фасаду будівлі;
 •  Заповнює всі дефекти, що знаходяться в стінах (щілини, тріщини), додатково зміцнюючи їх;
 •  Процес займає мінімум часу - стандартний будинок, площею до 100кв.м утеплюється за одну робочу зміну;
 •  Процес заливання можна контролювати технічним ендоскопом (мініатюрної камерою);
 •  Роботи по заливанню і напиленню проводяться на обладнанні високого тиску, що вкрай важливо при виробництві ППУ (див. розділ Статті)

 

В цілому, теплоізоляція ППУ застосовується до всіх конструкцій, що мають порожнини, а результат роботи завжди виправдовує витрати часу і коштів.

Ціни на утеплення заливним ППУ:

Види послуг Товщина прошарку, см Вартість, кв.м
    щільність 15-20кг/куб.м щільність 35-40кг/куб.м
Утеплювання цегляних стін, гіпсокартонних конструкцій, перегородок, перекриттів, інших конструкцій до 3 включно  105  195
Вартість кожного наступного 1см більше 3 35 65
Транспортні витрати, грн/км 6,5
Мінімльна заявка складає 10 000грн + транспортні витрати

 

Залишились запитання?

Дзвоніть, ми з радістю дамо відповіді на них!

+380 (95) 000-01-57

+380 (96) 000-01-57

 

Переваги

Висока якість матеріалу

Досвід роботи більше 12 років

Професійне обладнання

Комплексний підхід до утеплення

доступні ціни

Надійність

Ми подбаємо про тепло та затишок Вашої оселі!