Шумоізоляція заливальним ППУ і пеноізолем

01 Грудня

Прекрасніше музики — лише тиша, адже вона — теж звук.

Без тиші немає гармонії, розуміння краси і великих звершень.

(Акіра Ямаока)

 

Шикарні інтер'єри, гарні меблі, дорога апаратура ... — візуальний комфорт, який легко зруйнувати агресивними сторонніми звуками. Для ідеальної гармонії — зорової і душевної, в квартирі потрібна атмосфера релаксу і незалежності, де передбачено все: відпочинок, спокій і розслаблення, відсутність подразників ззовні і повна свобода дій. Без комплексної звукоізоляції квартири ми страждаємо від зовнішнього шуму і обмежуємо себе в задоволеннях. І правда, навіщо себе обмежувати рамками правил: слухати музику тихо, коли хочеться голосно, проводити застілля вночі, спілкуючись пошепки, щоб не розбудити сусідів...

У стародавніх архітектурних будівлях товщина кам'яних стін досягала декількох метрів, тому про додаткову звукоізоляцію приміщень ніхто не замислювався — вона була природною і бездоганною. Сучасне житло, зокрема — багатоквартирне, будується з тонких несучих перегородок і капітальних стін, які не здатні на 100% захистити нас від мирської суєти. Крім того, між квартирами в новобудовах нерідко роблять подвійні перегородки з піноблоків з порожнечею між стінами, конструктивно знижуючи рівень звукоізоляції.

Джерела шуму і його природа

Дискомфорт викликає будь-який гучний шум, проте «знаючи ворога в обличчя», з ним можна спробувати «домовитися». З наукової точки зору, прийнято розділяти звукові подразники на 2 основні категорії.

1)      Повітряний шум — гул машин, голосна розмова, гавкіт собак... Звукові хвилі, поширюючись повітрям, проникають в приміщення крізь слабкі місця огороджувальних конструкцій: тонкі стіни, негерметичні вікна, наскрізні розетки, місця входів/виходів опалювальних і водопровідних труб...

2)      Ударний шум — кроки сусідів зверху, перестановка меблів, робота перфоратора, дриля або відбійного молотка є причиною сильних вібрацій. Ударна хвиля поширюється в площині конструкцій і викликає вже не шум, а справжній гуркіт.

Коливання стін через недостатнє ущільнення їх стиків і швів викликає робота периферійних пристроїв — ліфтів, систем вентиляції і кондиціонування, насосів. Такі вібрації носять структурний характер, і легко усуваються в результаті звукоізоляції всіх поверхонь квартири. Резонно виникає два гострих питання: «Як і чим забезпечити захист житла від перерахованих видів шуму?»

Акустичні матеріали — формула якості

Повна шумоізоляція в квартирі не означає створення в ній «гробової тиші», головне — знизити децибели оточуючих звуків, що проникають в приміщення, до мінімальних параметрів, на які ми реагуємо слабо, або практично не звертаємо уваги.

Комфортний для сприйняття рівень шуму можна досягти, якщо домогтися індексу звукоізоляції стін і перекриттів 54 дБ. Чому не менше? Наприклад, звичайна бесіда в сусідній квартирі становить по силі 45 дБ, гучний крик або плач дитини — 70 дБ і більше. Це вже дискомфорт. Щоб його прибрати, знадобиться подвійний комплекс заходів, який включає:

ü  потовщення огороджувальних конструкцій;

ü  звукоізоляційний матеріал для перегородок і стін.

Перешкода більшої масивності відображає звук краще, а шумоізолятор ефективно поглинає його залишки і зменшує силу впливу. Як показує практика, додатковим потовщенням стін не можна домогтися прийнятної тиші: 10-15 дБ — максимум, що ви виграєте. Однак якщо купити звукоізоляційний матеріал для перегородок з індексом захисту від шуму в межах 15-20 дБ, і помістити його під гіпсокартон, шумоізоляція кімнати істотно зросте.

Який він — ефективний звукоизолятор?

Безумовно, кращий спосіб повної шумоізоляції житла — створити «квартиру в квартирі», уклавши всі поверхні приміщення в своєрідний кокон з каркасної системи перегородок, заповнених таким шумопоглинаючим матеріалом, який:

володіє відкритою, ячеисто-пористою структурою, де звук долає безліч перешкод і втрачає свою силу;

ü  легкий — не навантажує конструкцію, але зливається з нею в одне ціле;

ü  тонкий — щадить дорогоцінну житлову площу вашої квартири;

ü  пожежобезпечний — не горить, здатний до самозагасання;

ü  екологічний — не токсичний, безпечний для здоров'я;

ü  байдужий до цвілі, грибків і мікроорганізмів;

ü  паропроникний — дозволяє стінам «дихати»;

ü  довговічний — встановив і забув.

До сучасних матеріалів, що відповідають перерахованим вимогам, а також — єдині на ринку, що дозволяють створити безшовний звукоізоляційний шар, відносяться рідкі шумоізолятори — легкий ППУ і піноізол: вони щільно перекривають будь-які рухи звукових хвиль з боку основних стін приміщень. Крім того, у ППУ бездоганна адгезія до будь-якої будівельної поверхні — йому не потрібні ніякі механічні кріплення.

Варто відзначити, що звукоізоляція гіпсокартонних перегородок жорстким ППУ із закритою ячеїстою структурою неможлива, як мінімум, з трьох причин:

  1. він «важкий» — при розширенні його висока щільність в 45-50 кг/м³ може пошкодити облицювання каркасної перегородки;
  2. швидко піниться (через 6-12 с), через що не встигає досягти крайніх точок міжпрофільних порожнеч всередині каркасу;
  3. закрито-ячеїста структура матеріалу закупорює стіни, перешкоджаючи їх природної вентиляції.

Інша справа — легкий пінополіуретан щільністю 9-12 кг/м³: не тисне на облицювання, розширюється з відстрочкою старту, встигаючи заповнити весь повітряний проміжок між облицовками каркасу. До того ж — він дешевше, ніж його «жорсткий» суперник. Що стосується піноізолу, то цей матеріал не розширюється, а просто надійно і герметично заповнює порожнечі.

Рідкі звукоізолятори — найкраща на сьогодні шумоізоляція для стін. Матеріали з пінополіуретану або піноізолу забезпечать гідний рівень тиші в квартирі, якщо звукоізоляція стелі, перегородок і підлоги виконана в дуеті з грамотно побудованою каркасної перегородкою з ГКЛ, що вигідно доповнює масивність огорож.

Звукоізоляційні облицювання з ГКЛ — основні нюанси

Каркасна технологія шумоізоляції не терпить помилок: її порушення може не ізолювати шум, а навпаки — посилити його. Звукоізоляція стін з гіпсокартону, як і шумоізоляція стелі в квартирі виконується за схожим принципом, дотримуючись загальних правил:

  • металеві профілі кріпляться до стіни/стелі за допомогою віброізолюючих кріплень, які виключають передачу звуку від будівельної поверхні на гіпсокартонні перегородки;
  • для акустичної розв'язки, в місцях примикань каркасних елементів з бічними поверхнями стін використовувати звукоізоляційну стрічку;
  • між облицюванням і основною поверхнею витримувати максимально можливу відстань;
  • будувати подвійні перегородки з ГКЛ з максимально допустимою товщиною конструкції;
  • використовувати пружні прокладки між каркасом і облицюванням.

Шумоізоляція стін в квартирі підвищиться, якщо обшивку з ГКЛ змонтувати на незалежних подвійних каркасах з великою відстанню між стійками каркаса. При цьому, загальна товщина звукоізоляційної конструкції не перевищує 8 см, а шумопоглинаючого шару — 5 см.

Ви можете варіювати кількість облицювань подвійний каркасної перегородки, зробивши обшивку з 2-х або 3-х листів гіпсокартону. Чим їх більше, тим краще звукоізоляція кімнати, на яку також позитивно впливає різна товщина і жорсткість облицювального матеріалу. В цілому, звукоізоляція стін в квартирі залежить від багатошаровості захисної поверхні, її товщини (ширини повітряного простору між облицюванням), а також — від якості шумопоглинаючих матеріалів всередині каркасної перегородки.

Звукоізоляція підлоги вельми ефективна, якщо він «плаваючий»: його стяжка або підлогове покриття не повинні контактувати з бічними стінами. Пружні прокладки по периметру підлоги успішно вирішують цю задачу. При цьому рідкий ізолятор заливається в простір між лаг, або під бетонну стяжку при влаштуванні «негучної» бетонної підлоги.

Заливка ізолятора — практична сторона

Безумовно, шумоізоляція квартири легким ППУ і піноізолом буде ідеальна при капремонті житла, коли «з нуля» можна побудувати технічно правильну гипсокартонову конструкцію. Також можлива шумоізоляція готових стін з гіпсокартону, або підвісної стелі, якщо ремонт вже зроблений, але потрібно підвищити рівень акустичної ізоляції.

В обох випадках, звукоізоляція гіпсокартону виконується крізь просвердлені в ньому отвори (для ППУ — ⌀8 мм, для піноізолу — ⌀20 мм), в які заливається шумоізоляційний матеріал. У новобудовах, де міжквартирні стіни — подвійний ряд піноблоків з повітряним проміжком, матеріал «задувається» в будівельні порожнечі, і збільшує індекс звукоізоляції до прийнятних значень.

Шумоізоляція всередині квартири на основі рідких матеріалів проводиться і взимку: неважливо, який холод на вулиці, головне — 15 °C і вище в приміщеннях. Роботи виконуються з використанням професійного американського обладнання «Graco», з яким справа йде швидко, точно і акуратно.

 

Симфонія комфорту — це, перш за все, тиша. З компанією «Інстрой» вона не стане розкішшю, а буде доступним засобом домашнього затишку, внутрішньої гармонії і душевного спокою.