Що таке ППУ та його характеристики

29 Вересня

Пінополіуретан – це унікальний матеріал, який є одним з різновидів пластмаси. Він відрізняється комірчастою пінистою структурою. У ньому переважає газоподібна речовина (від 85% до 90%). Нею заповнені численні комірки, які розділені тонкими стінками з поліуретану.

Пінополіуретан – це унікальний матеріал, який є одним з різновидів пластмаси. Він відрізняється комірчастою пінистою структурою. У ньому переважає газоподібна речовина (від 85% до 90%). Нею заповнені численні комірки, які розділені тонкими стінками з поліуретану.

 

Для отримання цього матеріалу необхідно змішати два рідких компонента в спеціальній установці. Саме в ній відбувається хімічна реакція. Дане обладнання складається з реактора і двох роздільних ємностей (А і В) для рідин, які подаються по нагріваючих шлангах. Пінополіуретан, отриманий під час змішування, розпорошується через спеціальний пістолет.

Під час виробництва ППУ дуже важливим є дотримання пропорцій, адже від цього залежить те, яким в результаті буде матеріал. Видозмінюючи співвідношення двох компонентів можна отримати різний пінополіуретан з потрібними характеристиками та властивостями. Таким чином, можна виробляти матеріал з комірками різного розміру, у яких стінки будуть різної товщини й, відповідно, міцності. Один вид підійде для ізоляції дверей і вікон, інший – для теплоізоляції будівель з цегли або залізобетону, а третій – для утеплення всіляких теплопроводів і промислових установок.

Де застосовується ППУ?

Завдяки своїм властивостям і універсальності пінополіуретан має досить широкий спектр застосування. Даний матеріал використовують у легкій промисловості. На його основі виробляються синтетичну шкіру і дубльовані тканини. Також використовую його як наповнювач в м'яких меблів, він присутній практично в кожному автомобільному салоні.

Але найбільш популярним є пінополіуретан в ролі утеплювача, який застосовується в будівельній індустрії. Його дуже часто використовують для теплоізоляції приватних будинків, багатоповерхівок і офісних будівель. Завдяки своїм чудовим адгезійним властивостям цей матеріал може наноситися практично на будь-яку поверхню. Тому він відмінно підходить для утеплення дахів, стін, стель, горищ, фундаменту і т.п. Найчастіше для нанесення на такі поверхні використовують метод напилення ППУ. Крім того, цей теплоізоляційний матеріал використовують для ізоляції трубопроводів, холодильних камер і цистерн.

Неперевершені властивості ППУ

ü  Теплопровідність. Ця характеристика залежить від розміру його комірок. Наприклад, теплопровідність жорсткого пінополіуретану становить приблизно 0,019 - 0,035 вата на метр на Кельвін – один з найкращих показників в порівняння з іншими матеріалами.

ü  Шумоізоляція. Завдяки своїй еластичності та щільності він чудово поглинає всі звуки.

ü  Вологостійкість. Даний матеріал володіє одним з найнижчих показників вбирання вологи (від 1% до 5% від обсягу).

ü  Пожежна безпека. Горючість пінополіуретану досить низька – ГОСТ-12.1.044 (важкогорючі матеріали).

ü  Адгезія. Прекрасні адгезійні властивості ППУ дозволяє використовувати його для обробки всіляких поверхонь (від дерева до металу).

ü  Щільність. Даний показник варіюється від 8 до 80 кілограмів на кубічний метр (залежно від технології виробництва).

ü  Довговічність. Мінімальний термін служби ППУ приблизно 20-30 років. Але нові дослідження матеріалу говорять про те, що даний період набагато довше.

ü  Стійкість до агресивного середовища. Пінополіуретан «не боїться» агресивних хімічних речовин, розбавлених кислот і пластифікаторів. Також він відрізняється стійкістю до корозії.

ü  Безпека. Цей матеріал не шкідливий як для навколишнього середовища, так і для здоров'я людини та тварин.

 

Як бачите, пінополіуретан володіє дуже хорошими характеристиками та властивостями. Тому його все частіше вибирають для утеплення будинків. Всього 25 міліметрів цього матеріалу, які дорівнюють 650 міліметрів цегляної кладки, здатні забезпечити відмінну теплоізоляцію в порівнянні з іншими утеплювачами.

Крім усього вище перерахованого ППУ дуже легкий. Він не ускладнює і не деформує тонкі перегородки, а навпаки зміцнює їх, роблячи більш міцними. Напилюваний пінополіуретан виробляється прямо на об'єкті в спеціальній установці, що істотно прискорюють сам процес теплоізоляції.

 

Наша компанія «Інстрой», маючи багаторічний досвід у сфері утеплення будівель різного призначення, рекомендує використовувати цей унікальний матеріал з чудовими властивостями. Вибравши напилюваний ППУ для утеплення стін, покрівлі або інших частин будинку ви назавжди забудете про холод і величезних рахунках за опалення.

Звернувшись до нас, ви отримаєте кваліфіковану консультацію по тепловтратам і по правильному утепленню конструкцій. Ми завжди знайдемо і підкажемо клієнтові кращий варіант теплоізоляції.