Який пінополіуретан вибрати? Закрита або відкрита осередок?

18 Вересня

Пінополіуретан(ППУ) – матеріал, який має досить широкий спектр застосування. Він знайшов практичне застосування в різноманітних виробничих, будівельних, побутових та інших сферах.

Пінополіуретан – відкрита або закрита комірка?

Пінополіуретан(ППУ) – матеріал, який має досить широкий спектр застосування. Він знайшов практичне застосування в різноманітних виробничих, будівельних, побутових та інших сферах.

М׳яке покриття в диванах і теплоізоляція космічного корабля, сидіння і бампер в автомобілі, теплоізоляція трубопроводів, матеріали для декорування приміщень, штучні губки для миття і пилові фільтри, матеріал для фарбувальних валиків і амортизуюча упаковка – ці, та багатоінших речей виготовлені з пінополіуретану.

 

Широко відомі, як промислові багатокомпонентні системи, так і побутова "монтажна піна". В будівництві матеріал застосовують в якості теплоізоляційного і шумоізоляційного матеріалу. Жорсткий ППУ, щільністю від 50 кг/м³, не пропускає вологу і може бути використаний в якості прекрасної гідроізоляції.

Матеріал стійкий до впливу всіх органічних розчинників, застиглу піну можна видалити тільки механічним шляхом. Руйнується при впливі ультрафіолетових променей, тому потребує захисту від сонячного світла.

В залежності від виду вихідної сировини розрізняють два відмінних за структурою види пінополіуретану – легкий відкритокомірчатий, щільністю від 5 до 25 кг/м³ і жорсткий закритокомірчатий, щільністю від 25 до 300 кг/м³.

Жорсткий закритокомірчатий ППУ

Жорсткий закритокомірчатий ППУ представляє собою міцний легкий утеплювач з низькою теплопровідністю і малою паропроникністю. Така структура стримує проходження через матеріал води, вологи, пари та повітря.

Матеріал схож на міцну жорстку губку з багатьма закритими бульбашками, ізольованими одна від одної. Створення пінополіуретану проходить при реакції двох рідких компонентів – ізоціонату і поліолу, – в результаті якої утворюються ізольовані одна від одної бульбашки-комірки. 85-90% матеріалу складають бульбашки і тільки 8% тверда речовина. Щільність жорсткого закритокомірчатого ППУ вар׳юється в межах 25-300 кг/м3.

При виборі жорсткого пінополіуретану з закритою коміркою в якості теплоізоляційного покриття, враховують його міцність, жорсткість, легкість та стабільність до агресивних середовищ. При необхідності гідро- та/або пароізоляції поверхні, що потребує утеплення, жорсткий ППУ виступає в ролі «фавориту».

 

 

 

 Легкий відкритокомірчатий ППУ

Цей матеріал, що випливає із назви, має «підірвану» бульбашку-комірку, яка заповнена повітрям. Він швидко спінюється, збільшується в об׳ємі в 100 разів. Завдяки відкритій комірці пінополіуретан набуває паропроникні (дихаючі) і і чудові звукоізоляційні властивості. Такий утеплювач легкий та еластичний. Щільність його коливається від 5 до 25 кг/м3.

За рахунок менших витрат матеріалу, в порівнянні з жорстким ППУ, збільшується вихід готового утеплювача, тим самим приємно здешевлюючи роботи з утеплення. Не дивлячись на те що, щільність легкого ППУ з відкритою коміркою меньша жорсткого ППУ, він забезпечує чудову теплоізоляцію. Його теплотехнічні характеристики практичнои не поступаються пінополіуретану з закритою коміркою. Також додатковим плюсом матеріалу, завдяки відкритокомірчатій структурі, є звукоізоляційні властивості еластичного ППУ. Його паропроникність не замінна для утеплення каркасних і дерев׳яних будинків. Ця ж властивість з успіхом дозволяє застосовувати пінополіуретан для утеплення повітряного простору цегляного будинку.

Легкий ППУ не рекомендується напиляти ззовні будівлі, адже маючи легку еластичну губчату структуру, утеплювач не зможе протидіяти прямому контакту з водою. При намоканніи матеріал значно погіршить свої теплоізоляційні властивості.

При підборі методики і утеплювача для тої чи іншої конструкції, необхідно правильно підібрати матеріал, враховуючи всі якості відкрито- і закритокомірчатих пінополіуретанів.

 

 

 

Порівняльні характеристики пінополіуретану:

Параметри

Відкритокомірчатий ППУ

Закритокомірчатий ППУ

Коефіцієнт теплопровідності

0,03-0,04

0,019-0,03

Кількість закритих комірок

менше 50 %

більше 92 %

Розширення(об׳єм піни) в порівнянні з первинним об׳ємом

100:1

30:1

Щільність

5-25

25-300

Паропроникність

0,08-1

0,04-0,05

Вологопоглинання

15%

1-2%

Гідроізоляційні властивості

ні

так

Звукопоглинання

високе

середнє

 

Застосування того чи іншого виду пунополууретану залежить від конкретних технічних задач, які стосуються кожної окремої конструкції. На вибір матеріалу впливає тип цієї конструкції, матеріал із якого вона збудована, її геометрія, призначення ізоляції (тепло-, звуко- або гідроізоляція), вплив зовнішніх атмосферних факторів. наявність агресивного середовища і т.п.