Ін'єкція утеплювача в покрівлю

10 Квітня

Утеплення будинку при наших кліматичних умовах - важливе завдання. Нерідко зустрічаються випадки, коли за фактом утеплювальний шар не був виконаний або будівельниками були пропущені деякі місця, де він повинен бути. Особливо «страждають» місця примикання стін до покрівлі. Так само нерідкі випадки, коли в якості утеплювача покладена неякісна мінеральна вата, яка через пару років після укладання втрачає свої теплотехнічні властивості.


Власники житла бажають жити в комфортних умовах, але не поспішають виконувати утеплення, так як переживають за цілісність всієї будівельної конструкції. В результаті велика частина тепла в зимовий час виходить через дах або мансарду, мешканці переплачують за опалення, а живуть в умовах холоду і вогкості.

Для них відмінним рішенням стане варіант ін'єкції утеплювача в покрівлю. Сучасна технологія дозволяє створювати утеплення без порушення раніше зробленого ремонту, її можна застосовувати під гіпсокартонну конструкцію мансардного поверху.

Як правильно утеплити дах, якщо ремонт вже зроблений?

Спочатку потрібно вибрати відповідний для конкретного випадку заливний утеплювач, а він буває двох видів:

• пінополіуретан;

• піноізол


Обидва матеріали схожі за своїми властивостями, але при роботі з ними є деякі відмінності. Використовується різне спеціальне обладнання, застосовується різна сировина. Пропонуємо довіритися нашим фахівцям, вони допоможуть Вам правильно визначитися, як утеплити стелю і стіни цими матеріалами.


Для виробництва пінополіуретану використовується обладнання високого тиску. Пінополіуретан – це поєднання двох компонентів в рідкому вигляді, які при з'єднанні один з одним утворюють піну. Ось її то і використовують для заповнення пустот між стінами і обробкою, або ж стиків в покрівлі. Вирішуючи, чим утеплити стелю мансардного поверху, варто знати, що цей матеріал коштує дорожче від своїх аналогів, для його спінювання застосовують сировину європейського виробництва.


Ін'єкція пінополіуретану проводиться під гіпсокартон, матеріал заповнює собою всі щілини і порожнечі, запобігаючи утворенню мостів холоду. У разі якщо покрівля була утеплена мінеральною ватою, то ППУ притисне її, утворюючи з нею монолітний шар. Пінополіуретан - відмінний варіант для утеплення і доутеплення покрівлі без розбору дорогої гіпсокартновой конструкції.


Утеплення стелі в приватному будинку піноізолом відбувається практично за тим же сценарієм, але технологія застосування цього матеріалу дещо відрізняється. Ін'єкція піноізолом проводиться прямо в покрівельний пиріг за паробар’єр і мінеральний утеплювач, якщо такий там знаходиться і недостатньо виконує свою функцію. Для цього роблять отвори в паробар'єрі і мінваті, між мінеральною ватою та гідробар'єром робиться ін'єкція піноізолу.


  Для утеплення мансарди піноізолом підходить ідеально, він, як і легкий пінополіуретан паропроникний, коштує недорого і забезпечує повну герметизацію стиків покрівлі зі стінами.

Обираючи, як утеплити дах, варто зважити всі особливості кожної представленої методики, оцінити стан свого бюджету і відшукати надійного виконавця.